e
sv

Open Euler Yayınlandı. Huawei ‘nin Yeni Yazılımı Ne İşe Yarıyor?

271 okunma — 12 Ocak 2020 20:51
Open Euler Yayınlandı. Huawei ‘nin Yeni Yazılımı Ne İşe Yarıyor?
Geçen sene Amerika ile devasa sorunlar yaşam sürdüren Huawei buna çözüm bulması gerekliliğini anladığı vakit yeni işlevini gerçekleştirmesine esasen başlamıştı. Kendisi telefonları için orjinal tek işletim sistemi. Bildiğiniz gibi Amerika ile mesele yaşam sürdüren Huawei, Google’dan ban yemiş ve Android için lisans alamamıştı. Hal bu tür olunca kendisi programı ihtiyaç duyulan duruma geldi.
OpenEuler hem Telefon hem bilgisayar için işletim sistemi
Linux tabanlı bu yeni işletim sistemi açık kaynak kodlu şeklinde yayınlandı. Açık kaynak kodlu yapısı vasıtası ile program geliştiriciler üstünde özgürce çalışıp henüz da geliştirecek ve ekosistemi de hem daha fazla program olacak hatta başka telefon yapımcıları de bu sistemi kullanabilecek.Open Euler Yayınlandı. Huawei ‘nin Yeni Yazılımı Ne İşe Yarıyor?
Daha evvel aynısı iş tecrübe etti fakat Bildiğiniz gibi şu sıralar ses seda yok. Google’ın yaptığı her iş rekabetin üstünde neticeler veriyor. İster reklam deyin ister defa iyi iş deyin fakat netice bu. Hal bu tür olunca Google’a bağımlı olmak istemeyen şirketler çaresiz kalıyor. Huawei farklı çözüm olmadığını anladığı vakit çalışmalarına sürat verdi. Meydana OpenEuler açık kaynak kodlu Linux Tabanlı tek işletim sistemi.
İşin en iyi yönü bu yanlızca telefonlarımız için kullanabileceğimiz tek işletim sistemi olmayacak. Bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Başka bir deyişle Windows ‘da amaca alınmış. Bilindiği emeliyle Windows’ un geliştiricisi Amerikalı şirket Microsoft. Çinli şirket Huawei’de Amierkan yazılımlarına muhtaç olmak istemiyor.

Bir önceki yazımız olan Android Telefon Hafıza Kartını Görmüyor, Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde Youtube Bilgilendirme, YouTube Karanlık Mod ve Youtube ve Android hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli